Spółka "ALGA" jest importerem wyrobów z drewna z lasów północnych, w tym głównie z Rosji. W naszym asortymencie znajdą Państwo: boazeria, podbitka, szalówka, deska podłogowa, różnego rodzaju listewki, kantówki itp. Importujemy wyroby z sosny, świerku, modrzewia, osiki czy abachi. W celu zwiększenia atrakcyjności naszej oferty wprowadziliśmy do sprzedaży także wyroby z północnego drewna pochodzenia skandynawskiego.

Będąc bezpośrednim importerem i przedstawicielem rosyjskiego producenta, możemy zaoferować najatrakcyjniejsze ceny, przy bardzo wysokiej jakości towaru.

Nasza firma bezustannie się rozwija, dzięki czemu do dyspozycji maja już Państwo trzy placówki handlowe na terenie Polski będące oddziałami Firmy.

Bezustannie staramy się poszerzać swoją ofertę by w pełni usatysfakcjonować naszych klientów, z związku z czym wprowadziliśmy do asortymentu deskę tarasową oraz prestiżowe wykończenie elewacji jakim jest półbal, a także egzotyczne drewna znajdujace zastosowanie miedzy innymi w budowie saun.

Drewno z rejonów bardziej wysunietych na północ charakteryzuje się jaśniejszym kolorem oraz mniejszą ilością wad w porównaniu z polskim surowcem. Nie jest tak podatne na działanie światła. Ze względu na mniejsze przyrosty, cechuje się wysoką wytrzymałością i najwyższą, naturalną odpornością na grzyby oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dodatkowo drewno to jest łatwiejsze w obróbce. Drewno z północy Rosji bardzo chętnie kupują skandynawscy producenci do dalszej obróbki i dystrybucji tego towaru w Europie.

Oferowany towar posiada certyfikat pochodzenia oraz certyfikat fitosanitarny.

Prowadzimy sprzedaż detaliczną oraz hurtową, cały czas poszerzając naszą ofertę. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, elastycznie dostosowując ofertę do Państwa potrzeb.